İçeriğe geç

Deneyap

Merhaba. Ben Efe

Bugün size deneyaptaki ilk haftam hakkında bilgi vereceğim ama öncelikle

Deneyap:

Temmuz 2017 tarihinden bu yana faaliyette bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’mizde, geleceğin teknoloji yıldızları yetişiyor. 

Geleceğin Teknoloji Yıldızları eğitim programımız kapsamında, 430 öğrenci Temmuz ayında 36 ay boyunca devam edecek özel bir eğitim programına başladı. İlk yılında 20 bine yakın başvuru alan ve yazılı sınav ve proje ödevi olmak üzere iki aşamadan oluşan Geleceğin Teknoloji Yıldızları seçme sürecini, en üst sıralamada tamamlayan adaylar eğitimlere hak kazandı.

DENEYAP Atölyeleri’nde ilk 18 ay STEM (Science-Technology-Electronics-Mathematics / Bilim-Teknoloji-Elektronik-Matematik) eğitim modeli çerçevesinde “robotik ve kodlama”, “elektronik programlama, “nesnelerin interneti“, “enerji teknolojileri“, “üretim ve tasarım”, “havacılık ve uzay”, “siber güvenlik” derslerini içeren kapsamlı bir eğitim alacak olan Geleceğin Teknoloji Yıldızları, ikinci 18 ayda ise projeler geliştirecek ve uluslararası yarışmalara katılacaklar.

Deneyap yukarıda da yazdığı gibi sınavla kazanılan bir yer ve T3(Türkiye Teknoloji Takımı)’ın bir çalışması’dır.Ben burayı kazandığımı bir yazımda da yazmıştım. Bugün ilk hafta eğitimlerine gittim çok eğlenceliydi ve bir sonraki hafta bize tasarım öğreteceklerini söylediler ve ben çok heyecanlandım bir sonraki eğitime gittiğimde de yazı yazacağım.
Şimdi bugün ne öğrendiğime geçebiliriz.
Bugün robotik kodlama dersimiz vardı ve bugün bize daha çok not aldırdırlar ama bir 2 hafta sonraki eğitimde robot yaptıracaklarını söylediler. Ve bugün bir robotu diğer teknolojik aletlerden ayıran yönlerini öğrettiler,robotların hareket edebilmesi bunlara bir örnektir. Umarım beğenmişsinizdir.
Teşekkürler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.